معرفی تمام عوامل شهر بوکان
بوکان همچنان محروم از داشتن موزه

 گفته های چند روز قبل معاون اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی حکایت از این دارد که بوکان در سالجاری نیز از داشتن موزه محروم خواهد بود.

به گزارش خبرنگار زریان؛معاون اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی در آذربایجان غربی در گفتگو با ایرنا گفت: در سالجاری سه موزه جدید در شهرهای پیرانشهر، نقده و چالدران ایجاد و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت .

این در حالی است که مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی نیمه اول مرداد امسال در جلسه بررسی مسایل و مشکلات میراث فرهنگی بوکان که با حضور فرماندار برگزار شد گفت: در صورت اختصاص زمین اداره کل میراث فرهنگی استان آماده است ساخت اولین موزه مردم شناسی شهرستان بوکان را آغاز کند.

وی در این جلسه با بیان وجود جاذبه های فراوان گردشگری در این شهرستان گفت: باید این جاذبه ها بویژه در روستاها به این اداره كل معرفی شود تا اقدام به شناسایی و معرفی آنها به عنوان روستاهای نمونه گردشگری اقدام كرد

در این جلسه فرماندار بوكان نیز گفت: این شهرستان به لحاظ قرار گرفتن در محل تلاقی سه استان كشور باید به لحاظ توسعه صنعت گردشگری مورد توجه خاصی قرار گیرد.

اما با وجود وعده های مدیرکل میراث فرهنگی استان ، سخنان معاون او در روزهای اخیر حاکی از این است که هیچ اقدامی در خصوص بهره مند شدن این شهر از موزه انجام نشده است.این درحالی است که همه شهرهای همجوار بوکان یا دارای موزه هستند و یا موزه در آنها در حال احداث است.

به گفته معاون اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی با بهره برداری از این سه موزه شمار موزه های استان به 10باب افزایش پیدا می كند. در حال حاضر این استان دارای هفت موزه است. موزه کاخ موزه باغچه جوق ( سردار ماکو ) در ماکو، موزه هنرهای سنتی و صنایع دستی ارومیه، موزه نقده، موزه میاندوآب، موزه خوي، موزه اروميه، موزه مردم شناسی مهاباد ( حمام میرزا رسول )

هم اکنون در شهرستان بوکان، 74 اثر تاریخی و باستان در ردیف اثار ملی کشور به ثبت رسیده اند . 70 اثر تاریخی دیگر نیز در شهرستان بوکان وجود دارد که جزء آثار تاریخی با ارزش محسوب شده و در دستور کار برای ثبت در ردیف آثار ملی به سازمان میراث فرهنگی قرار دارد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:56  توسط jamshid kamrany  | 

اشیاء عتیقه و باستانی حکومت ماناها به کجا می رود!!

حفاری های چند ساله در تپه ی قلایچی بوکان منجر به کشف اشیاء باستانی بی شماری بوده است که اکثرا ناپدید می شوند و برخی از مامورین و یا سودجویان به اصطلاح باستان شناس با همکاری ها و ضد و بندهایی اشیایی را از منطقه خارج می کنند و مابقی اشیاء باستانی نیز به گفته ی ریاست اداره ی فرهنگ و هنر شهرستان بوکان به موزه های تهران،تبریز و ارومیه منتقل می شود.

تپه ی قلایچی بوکان نشان دهنده ی پایتختی پرشور و عظمت قوم ماناها در 3500 سال پیش می باشد که با ورود مادها و ترکیب های جمعیتی منطقه و حمله ی سکاها و غارت گری های بابل باستان و شورشیان و وحشی های منطقه ی قفقاز در گذشته نابود شده و امروز آثار باقی مانده ی آن دوران مخفیانه بدون درج هیچ تیتر خبری در مورد نوع و جنس اشیاء کشف شده از منطقه ی بوکان خارج می شوند و این نیاز ما برای احداث موزه ی فرهنگ و تاریخ دربوکان را کاملاً توجیه می کند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:46  توسط jamshid kamrany  | 

بدهی یک میلیارد تومانی شهرداری بوکان به دولت و بخش خصوصی:

در حالی که چند ماه بیشتر به انتخابات شورای بوکان هماهنگ با انتخابات ریاست جمهوری کشور باقی مانده ،با افشای برخی اطلاعات شهرداری از سوی کارکنان این دستگاه نیمه مستقل دولتی ،حجم بدهی های شهرداری و شورای شهر به یک میلیارد تومان نزدیک شده است.

شهرداری بوکان با دریافت وام 490 میلیونی از 2 سیستم بانکی (بانک تجارت و بانک ملت) و بدهی 536 میلیونی به 3 شرکت پیمانکار دولتی و بخش خصوصی بر مشکلات خود و شهر بوکان افزود.

مقدار انبوه بدهی های شهرداری و شورای بوکان از پتانسیل ها و ظرفیت های اعضای شورا و شهردار جدید در سال 1392 و انتخابات آتی می کاهد و این در حالی است که معلوم نشده است که چرا شهرداری با اخذ وام های سنگین از بخش بانکی آیا قصد راه اندازی پروژهای سود ده و پربازده ای را داشته است یا نه و معلوم نیست که بدهی های 536 میلیونی این نهاد به شرکت های پیمانکار دولتی و خصوصی در قبال کدام کار عمرانی بوده است!

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:45  توسط jamshid kamrany  | 

انتخابات شورای آینده بوکان عرصه ی فامیل بازی ها !!

در زمانی که تمام روسای دانشگاهها ،ادارات دولتی ، بانکها و سایر نهادهای شهر بوکان عرصه ی ریاست و معاونت فامیل ها و دوستان عده ای از آقایان است این بار اطلاعات بسیار بسیار دقیقی کسب کرده ایم که حدود 40 نفر از کاندیداهای شورای آینده بوکان با هم فامیل و از اعضای یک خانواده با فامیل های مختلف هستند.

چند جناح و گروه داخلی بوکان، در حال تجهیز پسر خاله ها ، عمو زاده ها ، برادر زاده ها و دایی و دوستان دانشگاهی و رفقای خود هستند تا یکجانبه بر عرصه ی شورای بوکان بتازند و آخرین نهاد نیمه مستقل شهر یعنی شهرداری را کاملاً تصرف کنند.لیست و اسامی آقایان در زمان انتخابات و روابط فامیلی آنان را به زودی افشا خواهیم کرد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:44  توسط jamshid kamrany  | 

کیف قاپی دزد داخل بانک ملی بوکان و دوربین هایی که کار نمی کنند!

کیف قاپی یک مرد میانسال داخل بانک ملی بوکان از یک خانم منجر به جیق و داد او شد به طوری که در یک لحظه هیچ کس نفهمید چی به چی شد!

در حالی که زن ارباب رجوع چند لحظه قبل حدود 300 هزار تومان از حساب بانکی خود در بانک ملی شعبه ی مرکزی برداشت می کند سارق در یک لحظه غافلگیر کننده کیف او را از دستش می رباید البته جالبتر از این ماجرا اینجاست که هیچ یک از دوربین های بانک ملی تصویری از شخص نگرفته و گویا همگی دوربین های بانک خراب بوده اند که با اعتراض زن مالباخته به مسئولین این وضع را غیر قابل توجیه می پندارد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:42  توسط jamshid kamrany  | 

نارضایتی شهروندان از کمبود گاز مایع در بوکان
طی چند هفته اخیر کمبود گاز مایع در شهرستان بوکان سبب نارضایتی اقشار مختلف این شهرستان و اتلاف زمان زیادی از روز در صفوف گاز شده بطوریکه این امر سبب شده تا هر کپسول گاز مایع در شهرستان بوکان 5 تا 6 هزار تومان توسط سودجویان در بازار آزاد به فروش برسد.

کمبود گاز و همچنین ایجاد بازار سیاه فروش گاز مایع در حالی در بوکان هر روز بر مشکلات مردم محروم این شهرستان می افزاید که هر کپسول گاز هم اکنون با قیمت 5 تا 6 هزار تومان در بازار سیاه به مردم عرضه می شوند و نکته قابل توجه اینکه مردم نیز برای رفع نیاز خود مجبور به استفاده از این کپسولها هستند.

یکی از شهروندان بوکانی که در صف طویل گاز منتظر است در گفت و گو با خبرنگار کُردپرس، می گوید: چندین روز است که برای تهیه کپسول گاز از صبح تا ظهر به مرکز توزیع گاز مراجعه می کنم اما با صفهای طولانی مردم و کمبود گاز مواجه می شوم .
این شهروند از بازار سیاهی که برخی از فروشندگان بازار آزاد کپسول‌ها راه انداخته‌اند، گلایه کرد و ابراز داشت: هیچ نظارتی بر فروش بازار آزاد کپسول‌ها انجام نمی‌شود و هر کس با هر نرخی که بخواهد می‌فروشد.

مشکلات تشدید شده است اما اقدامی برای رفع نیاز مردم صورت نگرفته است.

دیگر شهروند بوکانی از صفوف طولانی در این خصوص اظهار نارضایتی کرد و افزود: باید برای یک کپسول گاز ساعتها در صف منتظر بمانیم، این در حالیست که برخی از فروشندگان بازار آزاد ده‌ها کپسول را در صف می‌گذارند و سبب طولانی شدن صفوف می‌شوند.
وی ادامه داد: این وضعیت باعث شده که کپسول گاز در بازار سیاه با قیمتهای بالا و بیشتر از نرخ واقعی به فروش برسد که امکان تهیه آن برای بسیاری از خانواده‌ها با توان مالی ضعیف مقدور نیست.
سید محسن حسینی رئیس شورای اسلامی شهر بوکان نیز به شکایات زیاد شهروندان و بازار آزاد غیر قانونی به وجود آمده توسط افراد سودجو و همچنین قیمت بالای برای یک کپسول گاز اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه معمولا اقشار ضعیف و کم درآمد در حواشی شهر بوکان از کپسول های گاز استفاده می کنند، ساماندهی وضعیت نابسامان توزیع کپسول بسیار ضروری به نظر می رسد.
حسینی با بیان اینکه توزیع کنندگان مراکز گاز مایع نسبت به وظایف خود درست عمل نمی کنند ،افزود: برای اینکه گاز مایع به مصرف کنندگان واقعی برسد ،ارایه کارت سوخت خانواده ها الزامی است.
وی اضافه کرد: مشخص شده است برخی افراد سودجو در صفهای طویل می ایستند و کپسول را با قیمت ارزان دریافت می کنند و به صورت بازار آزاد در اختیار برخی رانندگان که به صورت غیرقانونی و غیرمجاز و با خطرات زیاد از گاز آن برای خودروها و با هزینه ای بالا استفاده می کند، قرار می دهند.
وی بر همکاری نهاد های بیمه گر و مراکز معاینه فنی نسبت به برخورد با صاحبان خودروهایی که به صورت غیر مجاز وسیله نقلیه خودرا مجهز به مخازن گاز مایع کرده اند تاکید کرد و گفت : متاسفانه علاوه بر خودروهای مسافرکش ، خودروهای شخصی زیادی از این انرژی استفاده می کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر بوکان اظهار امیدواری کرد: با همت همه مسئولان این موضوع حل و فصل شود تا شهروندان بوکانی که از نعمت لوله کشی گاز محرومند در این فصل سرما با آسایش و امنیت تمام بتواننداز کپسول های گاز استفاده کنند.
"علی کاکه رش" مسئول مرکز توزیع گاز اسلام آباد بوکان با بیان اینکه یک ماه است که تهیه گاز مایع دراین شهرستان به یک مشکل جدی تبدیل شده است،افزود: امیدواریم به زودی با نظارت و کنترل بیشتر جهت رسیدن گاز مایع به دست مصرف کننده اصلی برطرف شود و تدابیری هم برای مصرف کنندگان بخشهای دیگر گاز مایع از کانالهای درست اندیشیده شود.

گفتنی است قیمت هر کپسول گاز مایع در مراکز توزیع گاز این شهرستان 3900 تومان است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:41  توسط jamshid kamrany  | 

قطار میاندوآب به بوکان نمی آید سره کاری بود!!!

درپی استیضاح وزیر راه و ترابری در دوره ی گذشته توسط نماینده ی فعلی بوکان و امتیازگیری احتمالی ایشان در زمانی که هواپیمای مسافربری تهران- ارومیه سقوط کرده و به گفته ی ایشان با دادن رأی مثبت مجدد به وزیر در مقابل گرفتن امضاء از وزیر راه برای احداث خط ریلی قطار میاندوآب بوکان این پروژه در هاله ای از ابهامات موجود در مجلس خفه شده است به گونه ای که نماینده نیز باور کرده که پروژه سره کاری بوده است؟!

باید منتظر سقوط هواپیمای مسافربری دیگری از نسل بوئینگ مسیر تهران ارومیه باشیم تا بار دیگر پرونده به جریان بیفتد و دولت پروژه ی سره کاری به بوکانی جماعت قالب نکند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:39  توسط jamshid kamrany  | 

سید محسن حسینی: برای شورای آینده ی بوکان آرزوی موفقیت دارم!؟

رئیس شورای کنونی بوکان که از انتخابات اسفند 1381 تا 1392 بر سره کار است از بی پولی ، بی بودجه ای کامل،امکانات بسیار ضعیف شهرداری،و حتی بدهیهای سنگین شهرداری نسبت به مراکز دولتی ،شرکت های پیمانکار و بخش خصوصی حرف به میان می آورد و به خبرنگار ما اینگونه می گوید که:واقعاً در طی 10 سال عضویت در شورای شهر بوکان ما با دست خالی مبارزه کردیم و مراکز استانی و مجلس هیچ نوع کمک و بودجه ای به شهر پرجمعیت بوکان اختصاص نداده اند تا با آن پروژه ای مهم را به انجام برسانیم.

پروژه های عمرانی ما نیز محدود به بلوار سازی ،کانال کشی و آسفالت های سطحی خیابان ها و ایجاد میادین و زیباسازی های شهری بوده است و برای شورای آینده آرزوی موفقیت دارم ،امید است که آنان بیایند و مقداری بودجه بگیرند.

همچنین ایشان از سرعت بخشیدن کامل به اتمام پروژه ترمینال که حدود 9 سال به طولانجامیده است خبر داد و از پایان یافتن تمام کارها تا بهار سال 1392 خبر داد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:37  توسط jamshid kamrany  | 

32 هزار پرونده ی دادرسی در دادگاه های بوکان منتظر نوبت!

در شهر رو به رشد جمعیتی بوکان حدود 32 هزار پرونده ی قضایی در دادگاه ها و مراکز حل اختلاف تشکیل شده است. به گزارش برخی از مقامات و قضات دادگاه شهر بوکان حجم کثیری از پرونده های دادگاه مربوط به امور غیر اخلاقی، فساد جنسی،درگیری های فیزیکی منجر به جراحت و کلاهبرداری های ناشی از دادو ستد اموال و املاک است که آمار تاسف بار و باور نکردنی ای به خود گرفته است.

حجم روز افزون پرونده ها و تکمیل ظرفیت زندان مرکزی شهر اوضاه اجتماعی شهر را با بی بند و باری و نابسامانی روبرو کرده ، به گونه ای که از جمعیت 300 هزار نفری شهر حدود 64 هزار نفر با همدیگر درگیری مستقیم پیدا کرده اند و این امر به خانواده ها نیز سرایت کرده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:33  توسط jamshid kamrany  | 

تاکسی رانی بوکان:43 هزار پیکان قراضه داریم!

رئیس سازمان تاکسی رانی بوکان از ترافیک شدید حوزه ی شهری ، یک طرفه بودن اکثر خیابان های شهر، نابسامانی در وضعیت حمل و نقل درون شهری بوکان و وجود مسافرکش های غیر مجاز در سطح شهر خبر داده و می گوید: هربوکانی 2 ماه می رود تهران کار می کند در آن جا پیکان قراضه خریداری می کند و به سمت وطن بر می گردد که باعث شده است حجم انبوهی پیکان قراضه و اوراقی سایر شهر ها از تهران، خرمشهر و اهواز تا چابهار و مشهد در این شهر رژه ی 43 هزار تایی بروند و وضعیت جایگاه های سوخت رسانی از جمله پمپ های بنزین و جایگاه های CNG را نیز با اختلال مواجه کنند!

وجود بیش از 86 هزار خودرو با تعداد محدودی جایگاه جایگاه CNG باعث اوضاع وخامت باری در این شهر شده است که هر فردی حدود 5 تا 6 ساعت باید در صف گاز بایستد.و چهره ی نازیبای شهر هم آنچنان نازیباتر شده که خارجی ها باید بیایند و عکس جهانگردی بگیرند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:32  توسط jamshid kamrany  | 

برق گرفتگی 4 نفر از اعضای یک خانواده در استخر سبزی خانه:

برق گرفتگی 4 برادر در داخل یک استخر در منطقه ی کوسه بوکان زمانی اتفاق می افتد که یکی از برادران خانواده که مشغول شنا کردن در استخر کوچک سبزی خانه بود توسط اتصالات خراب دینام آب و برق دار شدن آب منجر به برق شدگی او و وحشت برادران دیگر می شود که پس از دیگری برای نجات همدیگر به داخل آب می پرند در حالی که از اتصال و برق دار شدن آب کم عمق استخر بی خبر هستند! مرکز فوریت های اورژانس بوکان در حالی برای احیای 4 مصدوم حادثه در بیمارستان وارد عمل می شود که 2 تن از آنها هنوز در قید حیات بوده اند و حالت نیمه تعادلی ای داشته اند و احتمال زنده ماندن مصدومان و برگشت ضربان قلب و هوشیاری وجود داشته است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:31  توسط jamshid kamrany  | 

سبزی امیرآباد در سرمای پاییز و وسط زمستان از کجا می آید!

وقتی به سر خیابان های بوکان می ری تا مقداری سبزی بخری طرف بهت می گوید مال امیر آباد است ! وسط زمستان در منطقه ی امیر آباد با وجود برف زیادی که در این منطقه می بارد با گاری و وانت سبزی به کوچه های بوکان می آورند و هوار می کشند سبزی امیر آباد،سبزی امیرآباد معلوم نیست که آیا زمینهای امیر آباد در فصل یخبندان شوفاژکاری شده است که یخ نمی زند !با پیگیری هایی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که سبزی را در فصل های تابستان از تبریز و مناطق میاندوآب و مراغه وارد سبزی خانه های بوکان می کنند و در فصل پاییز و زمستان با کامیون ،سبزی ها را از اهواز،آبادان و خرمشهر و جنوب منطقه ایلام وارد بازار منطقه بوکان می کنند و به اسم معتبر امیر آباد می فروشند!

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:30  توسط jamshid kamrany  | 

جمشیدی:قلیان سرای زیر 25 سال را در بوکان جمع کنید!

جمشیدی،معاونت ریاست انتظامی آذربایجان غربی از اجرایی نشدن قانون منع دخانیات و برچیده نشدن قانون منع دخانیات و برچیده نشدن قلیان سراهای بوکان خبر داده است و می گوید نظارت نیروی انتظامی ،تعزیرات و سازمانهای بهداشت بوکان و نهادهای دیگر مثل سپاه و دادگاه بسیار پایین بوده است به گونه ای که ما در هر خیابان بوکان بین 1 تا 5 قلیان سرا دیده ایم که این مغایر با قانون سال 88 و منع استعمال در اماکن عمومی است و می گوید بسیاری از جوانان و نوجوانان زیر 18 سال این شهر به راحتی در مراکز قمار این شهر تردد می کنند و شهر از مرحله ی کنترل خارج شده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:29  توسط jamshid kamrany  | 

خود سوزی یا حادثه ی عجیب برای یک زن بوکانی:

آتش سوزی منجر به فوت یک زن در حالی رخ می دهد که به گفته شاهدان ماجرا زمانی اتفاق می افتد که یک زن که از دست زنبورها و نیش و مزاحمت های آنها هراسان می شود تصمیم می گیرد با پاشیدن مقدار زیادی مواد آتش زا و آتش زدن لانه ی زنبورها از شر آنها راحت شود که خود نیز در این حادثه با جراحت و سوختگی بسیار شدید روانه ی بیمارستان شده و فوت می کند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:29  توسط jamshid kamrany  | 

استخدام های شهرداری بوکان یا فریب افکار عمومی

هزاران نفر آدم به امید استخدام شدن در شهرداری با جذب نیروی 100 نفردر سال 1388 و جذب نیروی 100 نفری دیگر در سال 89 و جذب نیروی 40 و 30 نفری در سال های 90و91 ،با خریدن جزوه های گران قیمت شهرداری و تلاش فراوان وارد عرصه رقابت با یکدیگر شدند اما جذب نیروی شهرداری بوکان به واقع طی سال های 1380 تا 1392 که باید چیزی در حدود حداقل 700 نیرو می بود کجاست؟ طی 12 سال گذشته نه تنها 700 نیرو جذب نشده است بلکه در طی 12 سال گذشته حدود 150 نفر نیرو وارد عرصه ی کسب و کار و شغل در شهرداری نبوده است؟!

و باید گفت چرا شهرداری بوکان و اعضای شورای فعلی شهر در این رابطه اینگونه عمل می کنند و با فریب افکار عمومی در زمینه ی استخدام ها چه چیزی را می خواهند حل کنند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:28  توسط jamshid kamrany  | 

رفت وآمد مرگ با چراغ های خاموش در بوکان
بوکان/ آژانس خبری – تحلیلی؛ در حالی که در آخرین روز هفته گذشته خبرگزاریها از مرگ یک نفر در اثر واژگون شدن یكدستگاه خودروی سواری در محور بوكان به مهاباد خبر دادند که در روزهای گذشته دیوارهای سطح شهر بوکان مملو از آگهی ترحیم درگذشتگان حوادث ناشی از تصادف است.

به گزارش خبرنگار زریان؛ در جاده برهان و در حوالی روستای 'قره بلاغ' یک خودرو پس از منحرف شدن از جاده واژگون می شود؛ در اثر این حادثه راننده 30 ساله این خودرو جان خود را از دست می دهد .

كارشناسان پلیس راه تخطی از سرعت مطمئنه و عدم توانایی راننده در كنترل خودرو را علت این حادثه عنوان كردند . این تنها تصادف منتهی به مرگ در شهرستان بوکان در روزهای اخیر نبوده است؛ چند روز قبل نیز دو راکب موتور سیکلت در نتیجه برخورد با یک خودروی سواری جان دادند.

با توجه به آگهی ترحیم هایی که بر در و دیوار شهر بوکان نصب شده است، هر دو روز یک نفر بر اثر تصادف جان خود را از دست داده اند.

عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و استفاده از موتورهای مزایده ای از دلایل افزایش فوت ناشی از تصادفات در شهر بوکان شده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:27  توسط jamshid kamrany  | 

عجیب ترین حالت نقض حقوق بشر در بوکان !قاتل ها سره خیابان!

بیش از 30 قاتل و جنایتکار بوکانی در این شهر با سلاح سرد باعث قتل تعدادی از شهروندان این شهر شده اند و با درخواست حکم اعدام دادگاه نیز روبرو شده اند به دلیل پرداخت دیه به اولیای دم ،خرید حکم اعدام خود راضی کردن خانواده های خود یا خانواده های اولیای دم از زندانهای بوکان و ارومیه آزاد شده و سره خیابان ها ی بوکان در حال گردش و تفریح هستند!

عجیب ترین حالت نقض حقوق بشر زمانی رخ می دهد که یک قاتل را که با سلاح سرد و با قصد و نیت کامل یک فرد را از پا در می آورد اولاً به اعدام محکوم می شود(نقض اول حقوق بشر)

که البته بیشتر آنها توسط وکلای خود و پرداخت دیه بعد از گذشت یکسال آزاد می شوند!(نقض دوم حقوق بشر)

البته در این رابطه اتحادیه اروپا نه افراد را اعدام می کند و نه آنها را می بخشد بلکه آنها را به حبس ابد 20 تا 40 سال متهم می کند تا زجر کش شوند و بهترین حالت حقوقی را در دنیا به مرحله ی اجرا در می آورد که بهتر است دادگاه های بوکان و ایران چنین راه کاری را برگزینند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:26  توسط jamshid kamrany  | 

حبیب زاده: برای حل مشکل ترافیک اسکندری فرمانداری 50

میلیارد پول نیاز است.

نماینده ی سابق بوکان آقای حبیب زاده از نیاز 50 میلیارد تومانی برای اتصال یک باند دیگر به خیابان اسکندری (انقلاب)بوکان خبر داده و می گوید: فرض کنید شهرداری یا فرمانداربیاید و با لودر یک مغازه ی 20 متری سره فلکه ی اسکندری را تخریب کند، که برای تخریب آن حداقل باید 150 میلیون تومان پول به صاحب مغازه بپردازد و در مجموع اگر ما بخواهیم خیابان اسکندری به فرمانداری را پهن کنیم به 50 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که دولت آن را پرداخت نخواهد کرد:در صورتی که با این 50 میلیارد می توان یک کارخانه ی کوچک ماشین سازی ساخت یا یک متروی بسیار شیک زیر زمینی ساخت!

حاج انور حبیب زاده در جواب چگونگی فرار بوکان از مشکل ترافیک شدید تاکید کرد:باید مراکز درمانی ،پاساژها و مراکز رفاهی شهر و بانک ها را از مرکز شهر جمع کرد و آنها را به مکانی جدید با پهنای خیابانی وسیع انتقال داد و این تنها راه باقی مانده در شرایط بی پولی است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:25  توسط jamshid kamrany  | 

جانشین فرماندار عباسی بعد از انتخابات ریاست جمهوری تعیین می شود:

در حالی که حدود یک سال از بازنشستگی فرماندار عباسی و تحویل این پست از جانب ایشان به مقام دیگری می گذرد اما برخی از مسئولین شهر روی هنرمندی، سیاست و ذکاوت بی حد و اندازه ی عباسی حساب ویژه ای باز کرده اند به گونه ای که تمام اختیارات کل حوزه ی جغرافیایی بوکان را به این مرد واگذار کرده و ایشان با وجود 31 سال خدمت صادقانه و وفادارانه در راه پیشرفت و پیشبرد پروژه های صنعتی و عمرانی شهر تلاشی 18 ساله ایشان بر عرصه ی فرمانداری بوکان بر همگان آشکار بوده و بر کسی پوشیده نیست.

در این میان برخی از مسئولین دم از استراحت و بازنشستگی آقای عباسی بعد از پایان انتخابات زده و به موجب قانون تاکید داشته اند که این آخرین انتخابات عباسی است که می تواند نظارت و لیاقت خود در عرصه را به معرض دید همگان بگذارد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:25  توسط jamshid kamrany  | 

قلیان میراث بوکان برای اعراب:

در حالی که شهردار نیویورک در آمریکا چند سال است کشیدن سیگار در پارک های این شهر را ممنوع اعلام کرده است و حدود 4 سال از قانون برچیده شدن مراکز دخانی سطح شهرها در ایران می گذرد هنوز با صدها واحد عمومی قلیان سرا در سطح شهر بوکان روبرو هستیم که غالباً افراد زیر 18 سال در آن ترددهای نابهنجاری دارند

قلیان سراهای بوکان به مکان تفریحی و گردشگری برای نوجوانان و جوانان بوکانی تبدیل شده است که فضای سیاحتی خاصی به مانند خرمشهر و الجزایر و تونس و سوریه به این شهر بخشیده است و عطر و بوی دلنشین شب های عربی را در فضای بهار عربی منطقه دلچسب کرده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:24  توسط jamshid kamrany  | 

هتل چهار ستاره ی ایزدی بوکان به بهره برداری رسید:

در حالی هتل 4 ستاره ی بوکان در بغل پارک ساحلی بوکان به بهره برداری رسید که مسئولان بانک ملی ،اعضای شورای بوکان و فرماندار شهر در جمع حاضرین در لابی هتل به جمع مهمانان اضافه شده و آقای عباسی با تاکید سخنانی مبنی برهمکاری و تعامل بخش خصوصی،دولت و مشارکت بانک ها به عنوان تامین کننده ی اعتبارات پروژه های عمرانی به گسترش و فعال شدن مراکز تفریحی و گردشگری بوکان تاکید کرد و از ظرفیت های غار کونه کوتر بوکان و تپه ی قلایچی به عنوان پایتخت ماناها و پروژه ی هتل سازی ،جهانگردی شهر که زمینه را برای مساعد کردن حضور جهانگردان و سرمایه داران فراهم می کند سخن به میان آورد و از آن استقبال کرد.

هتل چهار ستاره ی ایزدی با داشتن یک لابی و یک رستوران بزرگ با امکانات رفاهی عالی در طی چند هفته ی گذشته پذیرای عروسی های جوانان بوکانی به عنوان یک تالار جدید درون شهری رسماً فعال شده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:23  توسط jamshid kamrany  | 

انقراض میش مرغ بوکان در 6 ماه آینده!

به گفته ی رئیس پلیس راهور استان آذربایجان غربی،سرهنگ xهفته گذشته 2 قاچاقچی در مرزهای بازرگان در خط مرزی بین ایران و ترکیه دستگیر شدند که محموله ای حاوی 25 قطعه پرنده ی کمیاب و زیبای ایرانی در حالی که بیهوش شده بودند از قاچاقچیان کشف و ضبط گردید که 3 عدد میش مرغ،12 عدد طاووس هندی،۵ قطعه کبوتر از نسل دم چتری کله فرفری و 5 طوطی منقار بزرگ(احتمالاً خارجی)کشف و ضبط شد که متاسفانه با بی احتیاطی قاچاقچیان هر 3 پرنده ی میش مرغ و 3 عدد از طاووس ها جان باخته بودند!

با اعتراف قاچاقچیان پرندگان با به دام انداختن میش مرغ ها در بوکان و بی هوش و بی حس کردن این جانداران توسط ماده ی ترکیبی الکل و شکر در حالی که قصد خروج از کشور را داشتند دستگیر شدند.

4 سال پیش در شهر بوکان قرار بود مرکز تکثیر و پرورش این بازماندگان کمیاب که تعداد آنها به زیر 40 عدد در کشور رسیده است در زمینی 2 هکتاری احداث شود اما هنوز خبری از احداث و راه اندازی این مرکز در بوکان نیست!

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:23  توسط jamshid kamrany  | 

27 ساله ها استاد دانشگاه و 32 ساله ها رئیس دانشگاه های بوکان!

جمع کثیری از اساتید دانشگاه های پیام نور ،آزاد و علمی کاربردی بوکان را قشر عظیمی از استادانی تشکیل می دهند که حتی سابقه ی درس گفتن به یک بچه ی ابتدایی را هم در گذشته نداشته اند!! و بسیاری از آنها زیر 30 سال و حتی 26 و 27 سال و در حد هم سن و سالان دانشجویان هستند!!

البته پدیده ی جوان گرایی در عرصه های مهم مملکت خوب است اما این به شرطی قابل قبول است که طرفین واقعاً دارای سوابق معتبر دانشگاهی از جمله مدارک بالای فوق لیسانس و دکتری باشند و حداقل 5 سال در دبیرستان های کشور سابقه و 4 سال مرحله ی استاد پروازی ،2 سال مرحله ی استاد یاری را گذرانیده باشند در صورتی که ما با استادانی در دانشگاه ها روبرو هستیم که اولاً دارای پایان نامه های تقلبی هستند دوم اینکه سن و سالشان در حد دانشجوست سوم اینکه مدرک آنها در حد لیسانس و دانشجوی فوق لیسانس است و چهارم اینکه برخی از آنها حتی به سربازی هم نرفته است!! حال چگونه بار علمی دانشگاه ها و دانشجویان بالا می رود؟!

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:22  توسط jamshid kamrany  | 

حبیب زاده: 6 سال فریاد کشیدند !دشت رحیم خان بی آب!بی آب!

بعد از گذشت نزدیک به 2 سال از انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 1390 و پیروزی مجدد قسیم عثمانی و اعتراض های پر از اشک و سوز و گداز آقای عثمانی و دلسوزی های ایشان نسبت به بی آبی دشت رحیم خان بوکان ،در زمانی که آقای حبیب زاده یکی از نمایندگان سابق را متهم به کم کاری و لوله کشی آب شهید کاظمی به میاندوآب و بناب می کرد و از بی آبی و تشنگی زمین های دشت رحیم خان می گفت این بار خبرنگار ما به سراغ آقای حبیب زاده رفت که ایشان در جواب بی آبی دشت رحیم خان و روستاهای اطراف سد شهید کاظمی این طور گفت : اگر بنده مسئولش بودم و لوله به بناب کشیدم خوب آقای عثمانی اکنون 6 ساله نماینده هستند و از سال 1386 تا کنون مدام اشک می ریزند! اگر راست می گوید خب برود سره لوله را کج کند و آب را به روستاها منتقل کند! گرچه بنده به هیچ عنوان پیشنهاد را به دولت نداده ام بلکه دولت هر طرحی که برایش پولساز باشد را با حق وتوی خود عملیاتی می کند!دولت به جای آن که بگذارد آب سد شهید کاظمی در مسیر به راه خود ادامه دهد ترجیح داده با یک خط لوله آب رابه بوکان و با یک خط لوله دیگر آب را به آذربایجان شرقی هدایت کند تا آب را به مردم بفروشد و قبض آب برای مردم صادر کند!دشت رحیم خان همچنان بی آب است اگر خیلی دلت به حالش می سوزه برو شیر فلکه ها را قطع کن! تو 6 ساله نماینده ای!

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:21  توسط jamshid kamrany  | 

ساخت دانشگاه تپه ی امیر آباد در هاله ای از ابهام!

در اواخر سال 1388 با مشارکت بخش خصوصی بوکان قرار بر این شد که دانشگاهی در بالای تپه ی امیر آباد در جنب قبرستان رو به باغ های امیر آباد و بوکان یک دانشگاه هنری- صنعتی احداث شود.با پیگیری های لازم در شهرداری بوکان به این نتیجه رسیدیم که مجوز ساخت این دانشگاه با مشارکت بخش خصوصی در زمان شهردار سابق آقای مینایی به طرفین سرمایه گذار داده شده است اما بعد از گذشت بیش از 3 سال هیچ اثری از نه دانشگاه شده و نه احداث حتی یک دیوار بلوکی !

این در حالی است که میر حسامی شهردار کنونی بوکان حتی از ساخت و مشارکت بخش خصوصی و شهردار بوکان برای سرمایه گذاری روی این پروژه کاملاً بی خبر است و می گوید:

فعلاً پول بودجه برای یک کانال فاضلاب را هم نداریم.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:21  توسط jamshid kamrany  | 

جلسه ی فرماندار و نماینده ی شهر بوکان با اعضای شورا و شهردار بوکان:

در جلسه ی صبح دیروز 1391 در شورای اسلامی شهر بوکان سید محسن حسینی رئیس شورای اسلامی شهر بوکان به همراه سایر اعضا شورای شهر از مشکلات عرصه ی شهرداری بوکان و عرصه ی توسعه ی صنعتی و عمرانی شهر حرف به میان می آورد و عده ای از اعضای شورای شهر بوکان با دادن 4 طرح ویژه ی مربوط به خود به آقای عثمانی از ایشان مبنی بر تصویب طرح ها و گرفتن امضای کافی نمایندگان مجلس قول هایی گرفتند!

طرح مجتمع فرهنگی و تفریحی کیوه رش آقای سید محسن حسینی

طرح احداث مجتمع تجاری خانم منیره فیضه

طرح احداث پارکینگ های طبقاتی آقای آرش ناصری

طرح کارخانه تولید کود کمپوست(کود آلی گیاهی)آقای راد منش

مجموعه طرح هایی بودند که تحویل آقای عثمانی شد تا با تصویب طرح های مورد نظر در مجلس شورای اسلامی و استانداری ،بودجه های لازم برای اجرایی شدن این طرح ها فراهم آید!

البته در حالی اعضای شورای شهر این طرح ها را به آقای عثمانی تحویل می دهند که فرماندار شهر خطاب به مسئولین شورا و اعضای شهرداری اینطور می گوید:

آقایان در اولین دوره ی همایش و فرصت های سرمایه گذاری شهرداری ها که در تالار وزارت کشور و میدان فاطمیه تهران برگزار شد نتوانستند با ارایه ی این 4 طرح نظر سرمایه داران بخش خصوصی و حتی دولت را تامین کنند !اما بار دیگر نیز تلاش لازم برای گرفتن بودجه ی این طرح ها خواهد شد اما بهتر نیست آقایان طرح بهتر و سود آور و فریب دهنده ای که دهن سرمایه گذاران را ببندد ارایه دهند!

21 شهریور 1391 در تابستان امسال اولین همایش فرصت های سرمایه گذاری شهرداری های کل کشور در تهران با حضور 104 ئشهرداری کار خود را رسماً آغاز کرد که شهرداری بوکان با دست خالی از این همایش به بوکان بازگشتند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:20  توسط jamshid kamrany  | 

در دادگاه رادمنش و قادری 2 عضو شورای بوکان چه گذشت!؟

به دنبال پیروزی آقای عثمانی در انتخابات سال 1386 ،ایشان اعضای شورای بوکان را متهم به فسادهای مالی، اختلاس و سایر فسادهای اخلاقی کرده بودند که با ارسال تخلفات مذکور از طرف فرمانداری به وزارت کشور و مجلس شورای اسلامی در دادگاه انقلاب اسلامی بوکان و دادگاه عالی قضایی اعضای شورای بوکان متهم به مواردی از فساد شده و شورا در سال 1387 رسماً منحل شده و بلافاصله در زمستان همان سال انتخابات جدید با رونق کم و بدون سر و صدای خاصی برگزار شد که با ناهماهنگی های انتخاباتی ،تبلیغاتی و ستادی جناح های بوکان کس خاصی حائز اکثریت آرا نشده و عده ای نیز از قبل که اسم نویسی کرده بودند اسم خود را از لیست کاندیدا شدن شورا برای یک دوره ی 6 ماهه خط زدند!

همین امر باعث شد که اعضای شورای فعلی تا مدت انتخابات آتی یعنی اواخر تابستان 1388 صبر کنند و با شروع انتخابات شورا 40 نامزد تقریباً جدید وارد عرصه ی رقابت انتخاباتی بوکان شدند که متأسفانه وزارت کشور انتخابات 1388 را که یکسال زودتر از موعد مقرر برگزار کرده بود لغو کرد. و هیئت دولت به همراه مجلس شورای اسلامی مهر تاییدی بر شوراهای فعلی زدند تا با استمرار غیر قانونی شوراها تا سال 1392 همان اعضای سال 1385 بر سر کار باشند تا انتخابات شورا با ریاست جمهوری یکی شود!

اکنون بعد از گذشت 6 سال از پرونده ی تخلفات شورای بوکان و 2 عضو اصلی متهم آن یعنی راد منش و قادری نیز توسط دیوان عدالت اداری و قضایی کشور از تخلفات موصون مانده و با صرف ماجرایی طولانی،اعضا در این مدت همچنان بر سر کار باشند!

اما سوال معروفی که اینجا با آن مواجه هستیم این است! در دادگاه رادمنش و قادری چه گذشت که ماجرای چند ساله ی یک سری تخلفات در مدت 2 ساعت بسته شده و روال کار عادی شد!؟

به گفته ی شاهدین عینی ماجرا وقتی آقای عثمانی و فرماندار مدت زمانی کوتاه توانسته بودند مقادیر انبوهی از تخلفات شوراها را کشف کنند و تمام اعضای شورا را برکنار کنند آن طرف ماجرا در آخرین دادگاه مربوط به کار افتاد و یک سری حرف هایی را که باید فاش نمی شد را فاش کرد!

اساسی ترین حرف راد منش : چرا عثمانی همه ی شورا را متهم کرده به اختلاس و شورا را منحل کرده از یک طرف آن طرف در سال 1387 از مجموع 40 نامزد انتخابات 30 تن از اعضای فامیل و دوستانش نامزد شده اند؟!

حرف بعد رادمنش : آقای عثمانی و فرماندار ما را متهم کرده به یک سری چیز ها،آنطرف ما یک سری فیلم داریم از ساخت و پاخت های 2 نامزد مجلس در سال 1386 که یکی به عثمانی می گوید: من رأی خودم را می دهم ،کل آرا را برات میارم تو منو بکن شهردار!؟(گویا منظورش ابراهیم شوقی باشد)

حرف دیگر رادمنش : تصاویر و فیلم هایی داریم مبنی بر تقلب های انتخاباتی سال 1386 نامزدهای مجلس ،تصاویر و فیلم هایی داریم مبنی بر تقلب های انتخاباتی سال 1386 نامزدهای مجلس ، تصاویر و فیلم ها رو خواهیم کرد؟!

در حالی که قادری فقط سکوت کرده بود ! عرق از پیشانی عثمانی پایین می ریزد و فرماندار سرخ می شود!؟

بعد از گذشت 30 ثانیه وکلا درخواست استراحتی کوتاه کرده و آن طرف بعد از 10 دقیقه استراحت فرماندار متن شکایت مبنی بر کل تخلفات شورا را پس گرفته و می گوید: تخلفات مربوط به مینایی شهردار است و مینایی باید اخراج شود! و کار تمام می شود!

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:20  توسط jamshid kamrany  | 

سید محسن حسینی: در امیر آباد بوکان نامزد خواهم شد!

در حالی که آقای عباسی فرماندار کنونی بوکان از رد صلاحیت های احتمالی نامزدهای شورای آینده یعنی آقایان راد منش و قادری به دلیل تخلفات سخن به میان می آورد همزمان از دو عضو دیگ شورا یعنی خانم منیژه فیضه و آقای سید محسن حسینی نیز به دلیل 2 دوره حضور 4 ساله و 6 ساله بر عرصه ی شورای بوکان می خواهد (به موجب قانون 2 دوره 4 ساله ) شورای آینده نباشند.

این در حالی است که آقای سید محسن حسینی با اعتراض به قانون انتخابات این بار یک راه جدیدی یافته است و ایشان که از سال 1381 تا 1392 بر عرصه ی قدرت بوکان لم داده اند و می خواهد با دور زدن قانون ،نامزد حوزه ی شهر امیر آباد شود !

به موجب قانون اعضایی که دو دوره عضو شورا بوده اند دیگر حق ندارند در آن حوزه انتخابیه کاندیدا شوند اما قانون بر این نکته که عضو می تواند در شهر یا روستای دیگری غیر از آن مبدأ اولیه نامزد باشد یا نباشد حرفی به میان نیاورده است و در غیاب این خلاء قانونی اعضای رد صلاحیت شده می توانند بلافاصله در شهر یا روستایی دیگر که یکسال در آن مقیم بوده اند نامزد شوند!

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:19  توسط jamshid kamrany  | 

بوکانی ها سکه ی 500 تومانی پرس شده وارد بازار کردند!

بیش از یکسال از ورود سکه های 500 تومانی نیکل و روی بانک مرکزی ایران نمی گذرد که عده ای از فلزکاران سابق بوکان که از بی رونقی کسب و کار خود کسل شده بودند به ساخت سکه های فلزی 500 تومانی از جنس حلبی و آهن گداخته ی پرس شده کردند!

فرمانده نیروی انتظامی استان آدذربایجان غربی از انهدام باند جعل سکه بوکان در حالی خبر می دهند که به گفته ی ایشان متهمین حدود یک میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون تومان به صورت سکه ای 500 تومانی و بیش از 2 میلیون یورو کاملاً حرفه ای از سکه های 2 یورویی مونتاژ کرده بودند که در کل بیش از بودجه های گرفته شده 3 دوره ی نمایندگان ملت بوکان در مجلس اسلامی در 12 سال گذشته است!

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:18  توسط jamshid kamrany  | 

بوکانی ها سکه ی 500 تومانی پرس شده وارد بازار کردند!

بیش از یکسال از ورود سکه های 500 تومانی نیکل و روی بانک مرکزی ایران نمی گذرد که عده ای از فلزکاران سابق بوکان که از بی رونقی کسب و کار خود کسل شده بودند به ساخت سکه های فلزی 500 تومانی از جنس حلبی و آهن گداخته ی پرس شده کردند!

فرمانده نیروی انتظامی استان آدذربایجان غربی از انهدام باند جعل سکه بوکان در حالی خبر می دهند که به گفته ی ایشان متهمین حدود یک میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون تومان به صورت سکه ای 500 تومانی و بیش از 2 میلیون یورو کاملاً حرفه ای از سکه های 2 یورویی مونتاژ کرده بودند که در کل بیش از بودجه های گرفته شده 3 دوره ی نمایندگان ملت بوکان در مجلس اسلامی در 12 سال گذشته است!

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:18  توسط jamshid kamrany  |